درباره ما

تاریخچه

شهرستان اسلامشهر در دوازده کیلومتری جنوب غرب شهر تهران واقع شده است . این شهرستان از شمال به تهران، از شرق و جنوب به شهرستان ری ، از غرب به رباط کریم و از شمال غربی به شهرستان شهریار محدود می شود.

مساحت شهرستان ۲۰۸ کیلومتر بود و مطابق آخرین تقسیمات کشوری در سال ۱۳۷۶ از بخش تابع شهرستان ری منفک و به شهرستان مستقلی تبدیل گردید.

شهرستان اسلامهشر دارای سه بخش چهاردانگه ، مرکزی و احمدآباد مستوفی می باشد.

تاریخچه شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر

شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر از نظر بهداشت و درمان تا سال ۱۳۶۶ زیرمجموعه مرکز بهداشت غرب قرار داشت و از دی ماه ۱۳۶۶ این شبکه به طور مستقل تشکیل و زیر نظر سازمان منطقه ای بهداشت و درمان استان تهران فعالیت خود را
آغاز کرد.

در سال ۱۳۷۲ پس از ادغام سازمانهای منطقه ای بهداشت و درمان استان ها با دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت.

شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر زیر نظر معاونت محترم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات یهداشتی درمانی تهران در قالب نظام شبکه های بهداشتی درمانی فعالیت می کند . ستاد شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر که وظیفه نظارت ، پشتیبانی، هماهنگی ، تامین و آموزش نیروهای شاغل در واحدهای بهداشتی درمانی را دارد متشکل از :

  1. مدیریت شبکه
  2. حراست شبکه
  3. واحدهای فنی : سلامت خانواده، آموزش و ارتقاء سلامت، بهداشت دهان و دندان، سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس، گسترش شبکه و اموزش بهورزی ، داروئی و تجهیزات پزشکی ، امور آزمایشگاهها ،  نظارت بر درمان، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، پیشگیری و مبارزه با بیماریها و سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد
  4. امور اداری
  5.  امور مالی
  6. روابط عمومی
  7. انفورماتیک
  8. امور حقوقی

در حال حاضر ۱۴ مرکز خدمات جامع شهری سلامت، ۵ مرکز خدمات جامع روستایی سلامت، ۲۸ پایگاه سلامت برونسپاری شده، یک پایگاه سلامت دولتی، ۱۴ خانه بهداشت، ۲ مرکز متادون تراپی و یک مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در نقاط مختلف شهر و روستای این شهرستان تحت پوشش ستاد شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر ، خدمات بهداشتی درمانی را به مرم شریف و شهیدپرور شهرستان ارائه می دهند.

پیشینه مدیریت شبکه

مرحوم سید کاظم قریشی: از سال ۱۳۶۶ تا تیر ماه ۱۳۷۲

دکتر مهدی ناطق پور: از تیر ماه ۱۳۷۲ تا خرداد ماه ۱۳۷۶

دکتر علیرضا صدرایی: از تیرماه ۱۳۷۲ تا اواخر سال ۱۳۸۳

دکتر سیدرضا حسینی سده : اواخر سال ۱۳۸۳ تا اوایل سال ۱۳۸۵

دکتر جمشید معتمد : سال ۱۳۸۵ تا آذر ماه ۱۳۹۲

دکتر محمدرضا سلمانی ندوشن: از دی ۱۳۹۲ تا اواسط بهمن ۱۳۹۸

دکتر فاطمه تاجیک :هم اکنون در تصدی پست مدیریت شبکه هستند.

 

گفتگو آنلاین

در حال حاضر امکان گفتگو آنلاین وجود ندارد. سوالات خود را برای ما بفرستید تا در کوتاه ترین زمان با شما تماس بگیریم.

سوالات خود را برای ما ارسال کنید. ما به شما کمک خواهیم کرد.

برای ارسال دکمه Enter را فشار دهید.